Malezya, etkileyici bahçe ve parklar, heyecan verici eğlence parkları, göz alıcı dağ resortları, uluslararası standartlardaki golf sahaları, lüks spa salonları ve sonsuz alışveriş seçenekleri ile her kesme ve zevke hitap eden bir ülke vasfını taşımaktadır. Ülke aynı zamanda her yıl, yıl boyu gerçekleştirdiği Formula 1 Grand Prix, Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition (LIMA), Malaysia Year End Sale (M-YES/ İndirimli Satış Festivali), 1Malaysia GP Satış Festivali ve Malaysia Mega Sale Carnival / Mega İndirim Karnavalı gibi renkli festivaller ve heyecan verici etkinlikleri ile de bilinir.

Kendi içinde bir alışveriş cenneti olan Kuala Lumpur her zevke, tercih ve bütçeye hitap etme ayrıcalığıyla 2014 yılında dünyanın 4. En iyi alışveriş şehri seçilmiştir.

Malezya her yaş ve zevke uygun dünyaca meşhur eğlence ve tematik parklara sahip en önemli Asya ülkesidir. 

Unutmamak gerekir ki Kuala Lumpur Kuş Parkı, 210 türe ait yaklaşık 3500 kuşu serbest uçuş ortamında sergileyen dünyanın en büyük kapalı kuş parkıdır. 

Sunway Lagoon, Hello Kity Parc, Legoland, Singapur Universal Studios özellikle çocukları eğlence ve zevke boğan muhteşem özelliklerde eğlence parklarıdır. 

Kuala Lumpur sizin nabzınızı yarışa ayarlayacağından emin olduğu bir dizi Uluslararası spor, kültürel ve eğlence etkinliklerine yıl boyunca ev sahipliği yapar. Popüler yıllık etkinlikler arasında 1Malezyanın Renkleri Festivali, 1Malaysia Uluslararası Ayakkabı Festivali, 1Malaysia Muhteşem Yemek Festivali, 1Malaysia Çağdaş Sanat Turizm Festivali, Kuala Lumpur Festivali ve Müzik, Sanat ve Stil Uluslararası Festivali (masif) içerir.

Kuala Lumpur aynı zamanda çok çeşitli gezi ve eğlence seçenekleri ile doludur. Berjaya Times Square Tema Parkı ve Desa Su Parkı gibi açık ve kapalı temasal parklar tüm aile için eğlenceli saatler sağlar.

Gezgin, Seyahat Blog Yazarı dostumuz Sevgili Orhan Tuna'nın tatil anılarından aktardığı Kuala Lumpur ile ilgili  yazısı;

http://www.gezmekguzel.com/yeniden-uzakdogu-2-kuala-lumpur/

 

Yazıcıdan Çıktı Al