13 Gün 12 Gece Malezya

UNESCO Dünya MiraslarıTuru

 

1.Gün  :KUALA LUMPUR  

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanına varış sonrası şehir merkezinde bulunan otelimize transfer. Geceleme Kuala Lumpur’da.

2. Gün : KUALA LUMPUR 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kuala Lumpur Şehir Turu’na çıkıyoruz.  Tüm gün sürecek turumuzda PETRONAS İkiz Kuleleri, Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze (araçla), Parlamento (araçla), Ulusal Anıt, Ulusal Cami, Tren İstasyonu (araçla)gezilecek olup ve resim çekmek için ara vereceğiz. Turun bitiminde otele dönüş ve serbest zaman.

3. Gün : MELAKA 

Sabah erken alacağımız kahvaltı sonrası 2 saat sürecek yolculukla Melaka’ya hareket ediyoruz .  Melaka Şehir Turu  süresince Istana Melaka, Baba-Nyonya Miras Müzesi, A’Famosa, Hollanda Meydanı,  Chris Kilisesi ve Turumuzun bitiminde Kuala Lumpur’a dönüş.

4. Gün : PENANG 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanına transfer. MH1140 / AK6112 uçuşu ile Penang’a varış.  Pan Mutiara’da alacağımız deniz mahsulleri ağırlıklı öğlen yemeği sonrası Savaş Müzesi ve Yılan Tapınağı’nı gezdikten sonra turumuza Air Hitam’da Kek Lok Si Tapınağı, Penang Tepesi(Bukit Berdara) ile devam edeceğiz. Konaklamamız Penang’daki otelimizde.

5.Gün : PENANG

      

Sabah Penang keşfimize Tropikal Meyva Çiftliği ile başlıyoruz.  Ardından Tropikal Baharat bahçesi, Cam Müzesi, Botanik Bahçesi, Pewter Kahve ve Çay Evi, Kakao Butik, Batik, Uyuyan Buda, Komtar, Malezya Penang İnteraktif Müzesi ve Küçük Hindistan’ı gezeceğiz. Geceleme Penang’daki otelimizde

6. Gün : LANGKAWI

Kahvaltının ardından feribot limanına hareket ediyoruz.  Langkawi’ye   varışımızda alacağımız  şehir turumuzda Teleferik gezisi ve Sualtı Dünyası gezeceğimiz yerler arasında. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşeceğiz.

7. Gün : LANGKAWI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün sürecek turumuzda sabahtan Hopping Adasına hareket ediyoruz. Manggrove Turu sırasında Batu Mağarasında yüzer restoranda alacağımız öğlen yemeğinin ardından otelimize transfer olacağız. Geceleme Lanfkawi’deki otelimizde.

8.Gün : KOTA KINABALU

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Langkawi Havalimanına transfer oluyoruz.  Kuala Lumpur aktarmalı MH2614 / AK5112 uçuşuyla Kota Kinabalu Uluslararası Havalimanına varıyoruz. Havalimanından otelimize transfer sonrası serbest zaman. Saat 18.45 itibari ile otelden ayrılarak Kampung Nelayan’a transferimiz gerçekleşecek. Canlı bir atmosferi olan açık alanlı bir mekanda akşam yemeği alacağız.  Sabah Yerlileri’nin yerel dans performanslarıyla keyif alacağınız akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme Kota Kinabalu’da.

9.Gün :KOTA KINABALU

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Poring Hot Springs’e gitmek üzere sabah 07.15’te otelden ayrılacağız.  Köy manzaraları eşliğinde, muhteşem Kinabalu Dağı, rüya vadiler ve yol boyu rengarenk çifçi pazarları ile Crocker Range’e doğru ilerleyeceğiz.  Poring’e vardığımızda, yağmur ormanlarındaki patikalarda yapılan yürüyüşler esnasında çevrenizi saran, göğe uzanan engin ağaçlar ve hayran olacağınız yağmur ormanlarının oluşturduğu muhteşem doğal bitki örtüsünü çok etkileyici bulacaksınız. Öğlen yemeğinden sonra UNESCO Dünya Miras Alanı olan Kinabalu Ulusal Parkına gideceğiz. Buradan Dağ Bahçesine (Mountain Garden) geçerek, nadir rastlanan bitki ve çiçek koleksiyonlarını göreceğiz. Kota Kinabalu’ya dönmeden önce yerel bir restoranda akşam yemeğini takiben, otelimize transferimiz gerçekleşecek.

10. Gün: SARAWAK / KUCHING

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kuching uçuşumuz için Kota Kinabalu’ya transferimizi gerçekleştiriyoruz. Kuching’e varışımızda şehir turuna çıkıyoruz.  Sarawak’ın tarihi başkentini en mükemmel şekilde tanıyacağız.  Bu tur bizi, Kuching’in eski caddelerine, Çin Mahallesine,  ünlüBeyaz Kedi Heykeline, Tua Pek Kong isimli en eski Çin Tapınağına, Gambier Caddesine, Kuching Şelalesi ve White Reja Era boyunca yapılmışMahkeme Evi gibi tarihi binalar ile, Astana, The Pavillion, Meydan Kulesi, Charles Brooke Anıtı, Postane ve dünyaca ünlü Sarawak Müzesi’ne götürecek.  Ünlü Sarawak biberinin  ve yerel ürünlerin sergilendiği dükkanlarda, yerel çömlekçilik ile ilgili ürünleri görerek turumuzu tamamlayacağız. Gecelememiz şehir merkezinde bulunan otelimizde.

11.Gün :SARAWAK KÜLTÜREL KÖYÜ / SEMENGGOH ORANG UTAN 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,  Öksüz veya esaretten kurtarılmış olan Orangutanların doğal yaşam alanlarında nasıl hayatta kalacakları eğitilerek öğretilen Semenggoh Orangutan Rehabilitasyon Merkezini göreceğiz.  Patikalarda yürüyerek, vahşi ve doğal habitatlarında onları birebir gözlemleme şansınız olacak.  Bu inanılmaz deneyim ile Borneo’nun en vahşi adamı ile tanışmış olacaksınız.  Sarawak Kültür Köyüne “Sarawak’ı yarım günde görün” dendiği  gibi “Yaşayan Müze” de denmektedir.  Burada temsil edilen 7 adet etnik ev mevcuttur, bunlar;  Bidayuh Uzun Evi, Iban Uzun Evi, Penan Hut, Orang Ulu Uzun Evi, Melanau Evi, Malay Evi ve Çin Çiftlik Evi’dir. Geceleme otelimizde.

12. Gün :KUCHING - MULU 

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer.  Mulu’ya varışımızda otelimize transfer.  Öğleden sonra otel lobisinde bir araya gelerek Mulu Ulusal Park Merkezine yol alıyoruz.  Mulu’da 3 km’lik yürüyüş parkurumuzun sonunda Deer Mağarası & Lang Mağarasına ulaşacağız.  Mağaraları keşfettikten sonra, yarasa gözlemi yapmak üzere, yarasa gözlem noktasında akşama doğru nasıl mağaralardan uçarak çıktıklarını izleyeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme Mulu’da.

13. Gün: KUALA LUMPUR 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Batu Bunga – Penan Yerleşim Yeri’ne doğru transfer. Kabile yaşam stilini ve Penan Yerleşim bölgesinde el işi yapılmış ürünlerin satıldığı yerleri gözlemleyeceğiz.  Seyahatimize yerel kanoyla   Rüzgar Mağarası ve Temizsu Mağarasına doğru devam edeceğiz.  Temizsu Mağarasında yapacağımız piknik öğlen yemeği ardından Temizsu kaynağında yüzme molası veriyoruz.  Öğleden sonrayı takiben tekrar kano ile Mulu Havalimanına transfer olacağız.  Kuala Lumpur aktarmalı Türkiye'ye dönüş uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

 

 

PAKETE DAHİL OLANLAR

        Otel konaklamaları (oda & kahvaltı)

       Programda belirtilen öğlen ve akşam yemekleri

       Klimalı araçla tüm ulaşımlar

       Tüm havalimanı – otel – havalimanı transferleri

     Profesyonel tur rehberlik hizmetleri

     feribot bileti

·         Programda belirtilen tüm ören yerleri, tarihi yerler ve müzeler ile Teleferik(CableCar)

Sualtı Dünyası(Underwater World), Mangrove Tur ve  Hoping Adası turu

 

PAKETE DAHİL OLMAYANLAR 

      Yurtdışı ve yurt içi tüm uçuşlar

    Bahşişler

    Kişisel Harcamalar

    Programda belirtilmeyen tüm geziler

     TURSAB zorunlu seyahat sağlık ve iptal sigortası

Seyahat etmek istediğiniz tarih için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

 

Yazıcıdan Çıktı Al