KUALA LUMPUR (3 Gün) – KUCHING (3 Gün) – BATANG AI (2 Gün)

7 Gece / 8 Gün

 

Borneo’nun el değmemiş yağmur ormanları, yürüyüş sevdalılarına tropikal bitki ve hayvan yaşamlarını gözlemleme konusunda büyük imkânlar sağlar. Malezya’nın vahşi yaşamı, ekosistemin rekabetçi ortamının izin verdiği ölçüler içerisinde fantastik bir hayvan ve bitki çeşitliliği içerir. Bir çok tür bulundukları bölgede egzotik, nadir veya soyu tükenen olduğundan korunmaktadır.

 

1. GÜN KUALA LUMPUR

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanına iniş sonrası Kuching’e geçmek için iç hatlara geçiş ve Kuching uçağına biniş. Kuching’de rehberimizle iç hatlar geliş terminalinde buluşuyoruz. Otel transferi sonrası serbestiz. Konaklama otelimizde.

2. GÜN KUCHING (Borneo – Sarawak)

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımız ve rehberimizle birlikte, Kuching şehir turumuzu yapacağız. Bu tur esnasında 1891 yılında kurulan Sarawak Müzesi’ni, gezeceğiz ve şehrin önemli fotoğraf noktalarında fotoğraf çekmek için duracağız. Daha sonra nehir de tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Sonrasında ise serbestiz. Konaklama Kuching’de

3. GÜN BATANG AI (Borneo – Sarawak)

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkarak Batang Ai bölgesine transfer olacağız. Burada Batang Ai’da konaklayacağız. Yağmur ormanları içerisinde bulunan bu bölgede yerel kabilelerin köy şekli olan Longhouse tarzında yapılan bu otelde çeşitli aktiviteleri satın alabilirsiniz. Konaklama Batang Ai’de.

4. GÜN BATANG AI (Borneo – Sarawak)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Konaklama Batang Ai’de.

5.GÜN KUCHING (Borneo – Sarawak)

Sabah kahvaltısı sonrası yola çıkıyoruz ve Kuching’e geri dönüyoruz. Daha sonra Sarawak Kültür Köyüne geçeceğiz. Kültür Köyü, Malezya içerisindeki tüm ırkların kendi köy evlerinde yaşamlarını sergilen bir köy. Yaşayan Köy statüsünde olan bu köyde, danslı, müzikli, el sanatlı Malezya kültürünü göreceksiniz. Otelimize giriş yaptıktan sonra serbestiz.

6.GÜN KUCHING-KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltı sonrası en geç öğlen saat 12.00’ da otelimizden çıkış yapıyoruz. Sonrasında uçağımıza göre Havalimanına transfer. Havalimanından Kuala Lumpur’a uçacağız. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra rehberimiz ve aracımızla beraber şehir turuna çıkıyoruz.Bu tur esnasında Petronas İkiz Kuleler, Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Milli Müze (araçla), Parlamento (araçla), Milli Anıt, Milli Cami, Demiryolu İstasyonu (araçla)noktalarından geçecek ve fotoğraf çekmek için molalar vereceğiz. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Sonrasında serbestiz.

7.GÜN KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltı sonrası araç ve rehberimizle beraber Hindular için önem arz eden ve aynı zamanda bir tabiat güzelliği olan BATU Mağaralarına doğru yola çıkacağız. Günümüzde halen çeşitli Hindu tapınaklarının bulunduğu bu mekânda yapacağımız gezinti size özel bir gün yaşatacak. Daha sonra Malezya el sanatlarının en güzel örneklerinden biri olan Batik sanatını görmek üzere Batik kumaşların hazırlanıp satıldığı bir dükkânı gezeceğiz. En son tekrar şehre dönerek, İkiz kulelere bile tepeden bakan, Kuala Lumpur Telekomünikasyon Kulesi’ne çıkacağız. Öğleden sonra ki gezimizde ise dünyanın en büyük serbest dolaşım kuş parkı olan Kuala Lumpur Kuş Parkı, Kuala Lumpur’un ilk kurulduğu yerde İngilizler tarafından inşa ettirilen ve Moorish stilinin güzel bir örneği olan Jamek Mascid ve ardından Merkez Pazar anlamına gelen Pasar Seni gezisi gerçekleşecek.   

8.GÜN 

Sabah kahvaltı sonrası en geç öğlen saat 12.00’ da otelimizden çıkış yapıyoruz. Sonrasında uçağımıza göre Havalimanına transfer.

Pakete Dâhil Olanlar:

·         Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri

·         Otel konaklaması (oda kahvaltı)

·         Kuching’de ve Kuala Lumpur’daki programda yazan tüm turlar

·         Kuching’de ve Kuala Lumpur’daki tüm giriş ücretleri

.          İngilizce konuşan Soför-Rehber

 

Pakete Dâhil Olmayanlar:

·         Türkçe rehberlik

.         Tüm uluslararası/iç  hat uçuşları hariçtir

·         Öğle ve Akşam yemekleri

·         Bahşişler

·         Şahsi Harcamalar

Seyahat etmek istediğiniz tarih için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

Yazıcıdan Çıktı Al