KUALA LUMPUR BORNEO KEŞİF TURU 7 GÜN - 6 GECE / EKONOMİK

1. GÜN  KUALA LUMPUR - KUCHING

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanına iniş sonrası Kuching’e geçmek için iç hatlara geçiş ve Kuching uçağına biniş. Kuching’de rehberimizle alanda buşuyoruz. Otel transferi sonrası serbestiz. Konaklama otelimizde.

2. GÜN KUCHING

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımız ve rehberimizle birlikte, Kuching şehir turumuzu yapacağız. Bu tur esnasında 1891 yılında kurulan Sarawak Müzesi’ni, gezeceğiz ve şehrin önemli fotoğraf noktalarında fotoğraf çekmek için duracağız. Daha sonra nehir de tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Sonrasında ise serbestiz. Konaklama Kuching’de

3. GÜN  KUCHING

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkarak önce Semenggoh Orang Utan Rehabilitasyon Merkezine geçeceğiz. Burası, artık soyu tükenmek üzere olan Orang Utan’ların (Orman Halkı) rehabilite edilerek tekrar doğaya kazandırıldıkları en büyük yerlerden birisi. Burada Orang Utan’ların beslenme saatleri esnasında, sessiz durmak kaydıyla, onları görebilme şansımız var. Aman dikkat. Fazla ses çıkarmayın. Cüsseleri büyük olmasına rağmen Orang Utan’lar çabuk hareket edebilen canlılardır. Bu gözlemlerin ardından Sarawak Kültür Köyüne geçeceğiz. Kültür Köyü, Malezya içerisindeki tüm ırkların kendi köy evlerinde yaşamlarını sergilen bir köy. Yaşayan Köy statüsünde olan bu köyde, danslı, müzikli, el sanatlı Malezya kültürünü göreceksiniz. Sonrasında serbestiz.  Konaklama otelimizde

4. GÜN  KUCHING 

Sabah kahvaltı sonrası Bako Milli Parkına gideceğiz. Bu Milli parkta soyu tükenmekte olan birçok bitki ve hayvan türü görebilirsiniz. Sonrasında konaklama otelimizde.

5. GÜN  KUCHING - KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltı sonrası en geç öğlen saat 12.00’ da otelimizden çıkış yapıyoruz. Sonrasında uçağımıza göre Havalimanına transfer. Havalimanından Kuala Lumpur’a uçacağız. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra rehberimiz ve aracımızla beraber şehir turuna çıkıyoruz.Bu tur esnasında Petronas İkiz Kuleler, Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Milli Müze (araçla), Parlamento (araçla), Milli Anıt, Milli Cami, Demiryolu İstasyonu (araçla)noktalarından geçecek ve fotoğraf çekmek için molalar vereceğiz. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Sonrasında serbestiz.

6.GÜN  KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltı sonrası araç ve rehberimizle beraber Hindular için önem arz eden ve aynı zamanda bir tabiat güzelliği olan BATU Mağaralarına doğru yola çıkacağız. Günümüzde halen çeşitli Hindu tapınaklarının bulunduğu bu mekânda yapacağımız gezinti size özel bir gün yaşatacak. Daha sonra Malezya el sanatlarının en güzel örneklerinden biri olan Batik sanatını görmek üzere Batik kumaşların hazırlanıp satıldığı bir dükkânı gezeceğiz. En son tekrar şehre dönerek, İkiz kulelere bile tepeden bakan, Kuala Lumpur Telekomünikasyon Kulesi’ne çıkacağız. Öğleden sonra ki gezimizde ise dünyanın en büyük serbest dolaşım kuş parkı olan Kuala Lumpur Kuş Parkı, Kuala Lumpur’un ilk kurulduğu yerde İngilizler tarafından inşa ettirilen ve Moorish stilinin güzel bir örneği olan Jamek Mascid ve ardından Merkez Pazar anlamına gelen Pasar Seni gezisi gerçekleşecek.   

7.GÜN KUALA LUMPUR'DAN DEPAR

Sabah kahvaltı sonrası en geç öğlen saat 12.00’ da otelimizden çıkış yapıyoruz. Sonrasında uçağımıza göre Havalimanına transfer.


·       Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleriPakete Dâhil Olanlar: 

·       Otel konaklaması (oda kahvaltı)

·       Kuching’de ve Kuala Lumpur’daki programda yazan tüm turlar

·       Kuching’de ve Kuala Lumpur’daki tüm giriş ücretleri

·       Şoför-rehber

Pakete Dâhil Olmayanlar:

·       Türkçe rehberlik

.        Tüm uluslararası/iç hat uçuşları hariçtir

·       Öğle ve Akşam yemekleri

·       Bahşişler

·       Şahsi Harcamalar

 

Seyahat etmek istediğiniz tarih için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

Yazıcıdan Çıktı Al