KUALA LUMPUR – MALAKA - LANGKAWI

 

1. GÜN  KUALA LUMPUR

Kuala Lumpur Havalimanına iniş sonrası rehberimizle dış hatlar geliş terminalinde buluşuyoruz. Otel transferi sonrası serbestiz. Konaklama otelimizde.

2. GÜN KUALA LUMPUR

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımız ve rehberimizle birlikte, şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu tur esnasında PETRONASİkiz kuleler, Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Milli Müze (araçla), Parlamento (araçla), Milli Anıt, Milli Cami, Demiryolu İstasyonu (araçla) noktalarından geçecek ve fotoğraf çekmek için molalar vereceğiz. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman.

3. GÜN KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltı sonrası araç ve rehberimizle beraber Hindular için önem arz eden ve aynı zamanda bir tabiat güzelliği olan BATU Mağaralarına doğru yola çıkacağız. Günümüzde halen çeşitli Hindu tapınaklarının bulunduğu bu mekânda yapacağımız gezinti size özel bir gün yaşatacak. Daha sonra Malezya el sanatlarının en güzel örneklerinden biri olan Batik sanatını görmek üzere Batik kumaşların hazırlanıp satıldığı bir dükkânı gezeceğiz. En son tekrar şehre dönerek, İkiz kulelere bile tepeden bakan, Kuala Lumpur Telekomünikasyon Kulesi’ne çıkacağız. Öğleden sonra ki gezimizde ise dünyanın en büyük serbest dolaşım kuş parkı olan Kuala Lumpur Kuş Parkı, Kuala Lumpur’un ilk kurulduğu yerde İngilizler tarafından inşa ettirilen ve Moorish stilinin güzel bir örneği olan Jamek Mascid ve ardından Merkez Pazar anlamına gelen Pasar Seni gezisi gerçekleşecek.  

4. GÜN KUALA LUMPUR – MALAKA - KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltı sonrası araç ve rehberimizle beraber Malezya’nın tarihinde çok önemli bir yer tutan ve günümüzde Malacca Eyaletinin başkenti olan Malacca şehrine gideceğiz. Günübirlik bir tur olan Malacca turu esnasında gerçekten çok renkli bir kültür zenginliğine şahit olacağız. Tarih boyunca Portekizliler, Hollandalılar ve İngilizlerin sömürgesi konumuna gelen bu önemli ticaret şehri, günümüzde tüm bu dönemleri ziyaretçilerine sergiliyor. Tur sonrası tekrar Kuala Lumpur’a döneceğiz. Konaklama Kuala Lumpur’da.

5. GÜN KUALA LUMPUR - LANGKAWI

Sabah kahvaltı sonrası en geç öğlen saat 12.00’ da otelimizden çıkış yapıyoruz. Sonrasında uçağımıza göre Havalimanına transfer. Langkawi Havalimanına iniş sonrası rehberimizle dış hatlar geliş terminalinde buluşuyoruz. Otel transferi sonrası serbestiz. Konaklama otelimizde.

6. GÜN LANGKAWI

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımız ve rehberimizle birlikte, ada turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu tur esnasında Kartal Meydanı, Oriental Village ve Underwater World ziyaret edilecek. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Konaklama Langkawi’de 

7. GÜN LANGKAWI

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkarak ISLAND HOPING turu gerçekleştirilecek. Yarım günlük bu turda Dayang Bunting / Hamile Bakire Adası ve Langkawi’nin etrafındaki adalardan birinde güzel bir kumsalda zaman geçirilecek. Sonrasında otele dönüş ve serbest zaman.

8. GÜN LANGKAWI

Sabah kahvaltı sonrası Kilim Nehri boyunca yapacağımız Mangrove turuna çıkacağız. Bu tur esnasında yarasa mağarasını görerek buradaki sarkıt ve dikitleri hayranlıkla seyredeceğiz. Arkasından kartal besleme esnasında vahşi kartalların nehir esnasında beslenme dalışlarını gözlemleyeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Konaklama Langkawi’de.

9. GÜN KUALA LUMPUR 

Sabah kahvaltı sonrası en geç öğlen saat 12.00’ da otelimizden çıkış yapıyoruz. Sonrasında uçağımıza göre Havalimanına transfer.

Otel Seçenekleri

 5***** INTERCONTINENTAL 

5***** TANJUNG RHU

 5*****ROYALE CHULAN 

 5***** DANNA

 5***** ISTANA

5***** MERITUS

Pakete Dâhil Olanlar: 

·         Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri

·         Otel konaklaması (oda kahvaltı)

·         Ada turu, Island Hoping turu, Bat cave girişi, Mangrove turu, Kuala Lumpur şehir turu, Malacca turu, 3. Gün program dahili turlar ve giriş ücretleri

·         Underwater World giriş ücretleri

·         Şoför - Rehber

Pakete Dâhil Olmayanlar:

·         Türkçe rehberlik

.         Tüm uçuşlar hariçtir

·         Öğle ve Akşam yemekleri

·         Bahşişler

·         Şahsi Harcamalar

 

Yazıcıdan Çıktı Al