SİNGAPUR AIRLINES İLE KUALA LUMPUR – LANGKAWI - SİNGAPUR

ÖZEL SÖMESTR TURU

22 Ocak / 29 Ocak   5Gece / 6 Gün

 

 

 

 

 

 

CNNGO tarafından dünyanın dördüncü en iyi alışveriş kenti seçilen, Kuala Lumpur gerçek bir alışveriş cennetidir. Bunun en iyi ispatı; dünyanın en büyük 10 alışveriş merkezinden üçünün Kuala Lumpur’da bulunmasıdır.

Malezya dünyanın en iyi tatil yörelerinden biri olarak, eşsiz mekânları geniş bir yelpazede sunar. Tatmin edici bir tatilin sizin için tanımı ne olursa olsun Malezya, bozulmamış plajlar ve nefes kesen adalar, kültür ve tarihin zengin karışımı, iyi korunmuş miras hazineleri, dünya standartlarında modern tesisler, flora ve fauna’nın büyüleyici bir koleksiyonu, gür ve iyi korunmuş doğa rezervleri, bir dizi enfes ağız sulandıran mutfağı,  uzun bir liste halindeki alışveriş noktaları ile gerekli tüm unsurları barındırır. Doğal bir cennet olan adalar büyük ihtimalle Güney Doğu Asya’da başka hiçbir yerde rastlanamayacak güzelliktedir. Güzel kumsalları, gerçek bir dinlenmeyi getiren güneş dolu günler ile doludur. Adaların etrafındaki temiz kristal suları dinlenme aktiviteleri ve su sporları için idealdir. Suların altındaki yaşam ise dünyanın her yerinden tutkulu dalış meraklılarını cezbeder 

1.GÜN /22 – 23 Ocak, Pazar-Pazartesi  : İSTANBUL / İZMİR/  KUALA LUMPUR:Singapor Hava Yolları’na bağlı  14:25 uçuşu ile  İstanbul’dan hareket.  23 Ocak’ta 05:45’de Singapur’a varış. Kuala Lumpur’a ve 07:10 uçuşu ile  hareket. Kuala Lumpur ‘a 08:05’de varış sonrası, kısa bir şehir turunun ardından, şehir merkezinde bulunan otelimize transfer. Akşam yemeği serbest.

2. GÜN / 24 Ocak Salı : KUALA LUMPUR

     

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, özel peyzajlı bir alanda yaklaşık 810  dönümlük araziye kurulu şehrin en büyük parkı Perdana Botanik Bahçeleri’ni keşfe çıkıyoruz. Bu tropik bahçenin manzarası; egzotik çiçekler, süs bitkileri ve görkemli yağmur ağaçlarıyla bezelidir. Orkide & Amberçiçeği Bahçesi, Kelebek Parkı’nı gezdikten sonra, 200 değişik türden 3000’den fazla kuşa ev sahipliği yapan dünyanın en büyük açık alan serbest uçuşlu kuş parkı Kuala Lumpur Bird Park’ı keşfedip, Cennet Kuşu, Değişken Şahin, Kartal, Rinoseros Boynuzlu Kuş gibi ender bulunan kuşları çok yakından gözlemleme fırsatına sahip olacağız. Öğlen yemeğimizi 421 metre yükseklikteki KL Tower’da aldıktan sonra, şehrin tarihi merkezi Merdeka Square’de serbest zaman. 451 metre yükseklikte , tüm ihtişamıyla Malezya’nın sembollerinden, filmlere konu olan cam ve metalden oluşan Petronas İkiz Kulelerini geziyoruz. Gün sonuna doğru dünyanın en büyük Pewter (Kalay Alışımı) yapan, Selberan (Mücevher) ve Comyns (Gümüş) markaları ile iki ayrı markanın üreticisi Royal Selangor’u ziyaret ediyoruz. Akşam’a doğru otelimize transfer. Akşam Yemeği serbest.

3. GÜN / 25 Ocak Çarşamba : KUALA LUMPUR / LANGKAWI Sabah kahvaltısından sonra check – out işlemlerimizi yaparak otelden ayrılıyoruz. Sonrasında, tercihen öğlen saatlerinde kalkışı olan 45 dakikalık uçuş süresine sahip Kuala Lumpur – Langkawi uçuşumuz için Kuala Lumpur Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı’na transfer. Langkawi’ye varışımızda bizi havalimanında karşılayan şoförümüzle kısa bir şehir turu düzenliyoruz. Ardından otelimize yerleşme. Akşam Yemeği otelimizde.

    

4. GÜN / 26 Ocak Perşembe: LANGKAWI:  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, zamanınızı değerlendirebileceğiniz çeşitli ekstra turlara katılabilirsiniz. Örneğin;   Maingrove turu.  Langkawi'deki kireç taşından oluşan çıkıntıların sakin Andaman Denizi'nden aniden yükseldiği kayalık ve neredeyse büyülü bir ortam içinde yer alan Maingrove ormanı, ormandaki yüzlerce endemik vahşi yaşam türünü barındıran akıntılar ve gizli koylardan oluşan oldukça karmaşık bir ağdır. Maingrove turları sırasında ormanda yürüyüş yapacağız mağaraları keşfedeceğiz, yüksek dalgalarda yüzebileceğiz ve Maingrove bitki örtüsü ve hayvan türlerini rehber eşliğinde keşfedebilirsiniz.  Bunun dışında, Hamile Bakire Adası, Dalış programlarından da faydalanabilirsiniz.  Öğleden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN / 27 Ocak Cuma : LANGKAWI / Johor BAHRU / SİNGAPUR / Johor Bahru

    

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, 10:45 uçuşu ile Singapur’a doğru yola çıkıyoruz. 12:15’de varışımız sonrası Türkçe konuşan rehberimiz ile buluşup, şehir turu yapıyoruz. Akşamüstü otelimize giriş yapıyoruz, akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN / 28-29 Ocak Cumartesi-Pazar  : Johor BAHRU / SİNGAPUR / İSTANBUL / İZMİR  :Sabah kahvaltı sonrası erkenden otelimizden çıkış yapıyoruz.  Günü değerlendirebileceğimiz çeşitli ekstra turlardan faydalanabilirsiniz.  Bunlar; Hello Kitty turu, Maleka turu, Universal Studio turu, Sentosa Adası turu olabilir. Havalimanı transferi için akşamüzeri otelimizde buluşup, Singapur Havalimanına transfer. 29 Ocak 01:50 Singapur Airlines uçuşu ile İstanbul’a hareket. 08:25’de İstanbul’a varış.

TUR BEDELİ 

TUR BEDELİ   İki Kişilik Odada Kişi Başı

2 Gece 5* THE ROYALE CHULAN KUALA LUMPUR veya Benzeri

Ve

2 Gece 5*LANGKAWI WESTIN veya BENZERİ

Ve

1 Gece Johor BAHRU 4*  veya Benzeri

 
1 650 $*

 

PAKETE DAHİL OLANLAR :İstannbul / Singapur /İstanbul, Langkawi/Singapur uçuşları, Kuala Lumpur /Langkawi /J.Bahru ve Singapur  Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri - 2 gece Kuala Lumpur The Royale Chulan 5*****Otel Superior oda kahvaltı dahil konaklama, 2 Gece Langkawi  Westin  5***** kahvaltı dahil konaklama – J. Bahru 4* otel konaklama kahvaltı dahil konaklama, programda belirtilen tüm park, kule girişleri,  Kuala Lumpur Büro Asistanlık Hizmeti – Türkçe konuşan Rehberlik Hizmeti (Kuala Lumpur 1. Gün Singapur) ve İngilizce konuşan şoförlük hizmeti, rehberlik bahşişleri, TÜRSAB zorunlu seyahat sağlık sigortası.

* Bonus ve Shop & Smiles kart ve Word karta KAMPANYA DAHİLİNDE 2 + 3 VADE FARKSIZ TAKSİTLENDİRME İMKANI!

PAKETE DAHİL OLMAYANLAR :  İç hat uçuşları, Kuala Lumpur / Langkawi iç hat uçuşları programda tavsiye edilen ve  belirtilmeyen tüm ekstra geziler, tüm öğlen yemekleri ve akşam yemekleri, Şahsi harcamalar.

**Malezya seyahatiniz için vize gerekmemektedir, gidiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaportgerekmektedir.

**Türkçe Rehberlik hizmeti kısıtlıdır, bu sebeple çevirmen kullanılabilinir.

 

 
Yazıcıdan Çıktı Al