Selamat Datang... Malezya’ya Hoş geldiniz

Asya Pasifik bölgesinin ortasında, stratejik bir konumda bulunan Malezya, yıl boyunca tropikal bir iklime sahiptir. 13 eyalet, üç Federal Bölge ve 28 milyondan fazla nüfusu ile Malezya, Asya'nın en iyilerini, Malay, Çin ve Hint gibi Asya'nın en eski üç uygarlığı ile Sabah ve Sarawak’ın benzersiz etnik topluluklarını kültürel bir peyzajda birleştirmesiyle tanınır.

Malezya dünyanın en iyi tatil yörelerinden biri olarak, eşsiz mekânları geniş bir yelpazede sunar. Tatmin edici bir tatilin sizin için tanımı ne olursa olsun Malezya, bozulmamış plajlar ve nefes kesen adalar, kültür ve tarihin zengin karışımı, iyi korunmuş miras hazineleri, dünya standartlarında modern tesisler, flora ve fauna’nın büyüleyici bir koleksiyonu, gür ve iyi korunmuş doğa rezervleri, bir dizi enfes ağız sulandıran mutfağı,  uzun bir liste halindeki alışveriş noktaları ile gerekli tüm unsurları barındırır. Malezya sizi daima daha fazlasını istemeye zorlayacaktır

Dünyanın Gözünde Malezya
Malezya yıllar içinde aldığı sayısız uluslararası ödül ile bölgedeki ve dünyadaki en iyi varış noktalarından biri olarak yerini sağlamlaştırmıştır. 2011 yılında ülke, Dünya Seyahat Ödülleri içerisinde Asya’nın Lider Spor Turizmi Merkezi ödülünü alırken Kuala Lumpur ise Asya’nın Lider Şehir Destinasyonu ödülünü almıştır. Malezya aynı zamanda Lonely Planet'in Dünyanın İlk On Ülkesi listesine girmiş, Uygun Fiyatlı Destinasyonlar ve Medikal Maceralarda önde gelen mekânlar sıralamalarında da yer almıştır.

Neden Malezya ?

Bir sonraki tatilinizde Malezya’yı tercih etmenizi sağlayacak 10 sebep:

1. Birçok Asya kültürü - ve daha fazlası - tek bir yerde.
2. Siyasi istikrar, ırksal uyum ve gerçekten sıcak insanlar.
3. Zengin doğal güzellik.
4. Sınırsız alışveriş seçenekleri ve gümrük vergisiz fiyatlar.
5..Dünyanın en iyi dalış merkezleri.
6. Tüm yıl boyunca yumuşak, tropikal hava.
7. Tarihi ve modern binalar yan-yana.
8. Uygun fiyatlarla muazzam bir gastronomik lezzetler yelpazesi.
9. Ev konaklamasından beş yıldızlı otellere geniş bir yelpazede konaklama seçenekleri.
10. Golf, balıkçılık, olta balıkçılığı, yelken, tırmanma, kuş izleme, rafting gibi sayısız aktiviteye sahip. Hayalleriniz ile sınırlı.

Malezya'da Görülmesi Gereken 25 Yer

Güney Doğu Asya’nın kalbinde stratejik bir noktada yer alan Malezya, Asya’nın en iyilerini bünyesinde toplar. Sabah ve Sarawak bölgelerindeki yerel kabilelerin haricinde Asya’nın en köklü üç kültürü olan Malay, Çin ve Hint ırklarını kendi kültür zenginliği içerisinde bütünleştirir.

Dünya’nın önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Malezya’da geniş bir yelpazede, benzersiz çekim noktaları bulursunuz. Şahane kumsallar, nefes kesen adalar, kültür ve tarihin iç içe girdiği yerleşimler, dünya klasmanında modern tesisler, iyi korunmuş bitki ve hayvan çeşitliliğine ev sahipliği yapan yine iyi korunmuş yemyeşil ormanlar, ağız sulandıran tatlar ve uzun bir liste oluşturan alışveriş merkezleri gibi bir tatilde olması gereken her şey burada mevcuttur.

Romantik bir kaçamak, eğlence dolu bir aile gezisi, alışveriş çılgınlığı veya kafa dinlemek için her şeyden uzaklaşmak… Sebebi ne olursa olsun Malezya’yı ziyaret etmek için bir nedeniniz mutlaka var. Malezya’da görecek, gidecek ve keşfedecek çok şey var. Fakat eğer ziyaret için süreniz kısıtlı ise, burada sizlere Malezya’da iken kaçırmamanız gereken 25 yeri listeledik.  Eğer tüm buraları görmemiş iseniz, Malezya’yı gerçek anlamda görmediniz demektir. Öyleyse gelin, ve Malezya’nın sizi büyülemesine izin verin.

Malezya'da Görülmesi Gereken 25 Yer İçin TIKLAYINIZ

Yazıcıdan Çıktı Al