Yağmur ormanında yürüyüş - Jungle Trekking

Malezya’nın muhteşem güzellikteki yağmur ormanları, göz alıcı manzaraları, yemyeşil dalgalı arazileri ve çeşitli tropikal yer şekilleri ile dağ yürüyüşü ve kamping için çok çeşitli imkânlar sunar. Ülkenin geniş bir yelpazeye yayılan milli parkları ve vahşi yaşam rezervleri, doğayla etkileşime girmek ve onun sırlarını keşfetmek için idealdir.

Taman Negara’nın ilkel yağmur ormanlarından Danum Vadisi ve Kinabatangan havzalarındaki vahşi yaşam rezervlerine kadar, Asya’nın iyi korunmuş çevreleri, doğaseverlere değerli deneyimler sunar.

Amatörler, yerleşim yerlerinin yakınlarındaki kolay ulaşılabilen orman dinlenme alanlarını tercih ederken, tecrübeli kâşifler Malezya yarımadasındaki en yüksek nokta olan Gunung Tahan gibi dağlarda bir hafta süren daha mücadeleci yürüyüş parkurlarını deneyebilir.

Önceden deneyim sahibi olmayanlar için, ekosistemde ki değerli flora ve fauna çeşitliliğini ve zenginliğini güvenli bir şekilde öğrenebilmek için eğitimli bir yerel rehber kullanmak gerekir. Tropikal yağmur ormanları yoğun ve kalın bitki oluşumlarına sahip olduğundan orman canlıları için kamuflaj ortamı oluşturur. Onları görebilmek için eğitimli gözler ve sabır gereklidir.